„Przekształcanie globalnego systemu zdrowia jest wspólną odpowiedzialnością”
Dyrektor Generalny WHO: „przekształcanie globalnego systemu zdrowia jest wspólną odpowiedzialnością”
Poseł Grzegorz Płaczek:
Po słowach wypowiedzianych wczoraj przez Tedrosa Ghebreyesusa, Dyrektora Generalnego WHO, podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia w Genewie – że „przekształcanie globalnego systemu zdrowia jest wspólną odpowiedzialnością” oraz że system wymaga „silnego, scentralizowanego kierunku” – wszystkie niepodległe i suwerenne państwa członkowskie powinny w trybie pilnym opuścić tę organizację!
Sama sugestia Ghebreyesusa, że WHO miałaby ewoluować z międzynarodowej agencji eksperckiej w globalny organ nadzorczy, zdolny do wywierania presji na rządy państw i narzucania im określonych kierunków działania, powinna wywołać alarm na całym świecie.
Światowa Organizacja Zdrowia coraz bardziej przypomina strukturę o niebezpiecznych centralistycznych ambicjach, dodatkowo od lat oskarżaną o nadmierne wpływy lobby farmaceutycznego, korupcję I defraudację. Takie deklaracje nie powinny przechodzić bez reakcji!
Może wreszcie Premier RP lub ktoś w polskim Ministerstwie Zdrowia zabierze głos i zareaguje? Bo to jest jakieś szaleństwo!
Źródło:
