ARE YOU READY??? – JESTEŚ GOTOWY???

  Fundacja Rockefellera i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłaszają partnerstwo w celu rozszerzenia globalnej gotowości na pandemię w dobie zmian klimatycznych

  “Inwestycja o wartości 5 mln USD przyspieszy realizację priorytetowych projektów Centrum Wywiadu Pandemicznego i Epidemicznego WHO w celu stymulowania globalnej współpracy w zakresie nadzoru genomicznego, przyjęcia narzędzi danych do wykrywania patogenów i oceny zagrożeń związanych z epidemią pogarszającą klimat (???)

  GENEWA, 23 maja 2023 r. /PRNewswire/ — Fundacja Rockefellera i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiły nawiązanie nowego partnerstwa w celu wzmocnienia WHO Centrum Wywiadu Pandemicznego i Epidemicznego. W ramach współpracy Fundacja inwestuje 5 mln USD w partnerów współpracujących z WHO w celu rozwijania globalnych sieci wykrywania patogenów i wzmacniania zdolności w zakresie gotowości na pandemię, w tym poszerzania nadzoru nad chorobami pogarszającymi się w wyniku rosnących temperatur i ekstremalnych warunków pogodowych.

  Utworzony w 2021 r. WHO Hub for Pandemic and Epidemic Intelligence ułatwia globalną współpracę partnerów z wielu sektorów w celu przeciwdziałania przyszłym zagrożeniom związanym z pandemią i epidemią dzięki lepszemu dostępowi do danych, lepszym możliwościom analitycznym oraz lepszym narzędziom i spostrzeżeniom do podejmowania decyzji. Partnerstwo z Fundacją Rockefellera przyspieszy te wysiłki dzięki finansowaniu katalitycznemu i pomocy technicznej.

  „Pandemia Covid-19 podkreśliła, że ​​nadzór nad chorobami, współpraca między zainteresowanymi stronami i udostępnianie danych są absolutnie niezbędnymi składnikami bezpieczeństwa zdrowotnego – a globalna społeczność była nieprzygotowana” – powiedział dr Chikwe Ihekweazu, zastępca dyrektora generalnego WHO i szef WHO Centrum informacji o pandemii i epidemii. „W związku z rosnącymi zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatycznymi cieszymy się, że możemy współpracować z Fundacją Rockefellera, aby zapoczątkować nową erę globalnej współpracy w zakresie wywiadu pandemicznego”.

  informacja za Dariusz Galczak
  źródło: yahoo finance