Fundusze i programy ONZ

    System ONZ składa się z ponad 30 powiązanych organizacji, programów, funduszy i wyspecjalizowanych agencji , które mają własne procesy członkowskie, przywódcze i budżetowe. Podmioty te współpracują z Sekretariatem ONZ i za jego pośrednictwem w celu promowania pokoju i dobrobytu.

    FUNDUSZE I PROGRAMY ONZ

    Środki i programy ONZ są finansowane ze składek dobrowolnych, a nie ustalonych.

    Umożliwia to państwom przekazywanie darowizn na rzecz wielu różnych agencji bez wiedzy obywateli, że wszystkie pieniądze trafiają praktycznie do tego samego miejsca i do tej samej grupy ludzi, którzy forsują podobny zestaw polityk.

    Ale te 30 podmiotów powiązanych z ONZ, w tym Bank Światowy, nie wystarczą, aby program globalistyczny został przeforsowany na całym świecie . W końcu mają zasady dotyczące dawania pracy ludziom z całego świata i pozwalania państwom członkowskim na mianowanie personelu, więc może dojść do oporu w agencjach przeciwko różnym agencjom globalistycznym.

    Powstały więc nowe instytucje, czasami powiązane z tymi agencjami ONZ, czasami rzekomo powiązane lub niepowiązane, czasami jako darczyńcy lub jako think tanki, aby kierować polityką na arenie międzynarodowej, jak również w ramach samego systemu ONZ. Podobnie jak mamy tak wiele organizacji pozarządowych w Waszyngtonie, których celem jest kierowanie polityką USA.

    Wiele z tych nowych instytucji zostało założonych po 2000 roku przez osoby takie jak Bill Gates: GAVI, CEPI itp. Niektóre z nich to starsze organizacje, które Bill Gates w zasadzie przejął i przejął za pośrednictwem darowizn, jak CGIAR, która rzekomo miała pomagać krajom rozwijającym się w rolnictwie, ale obecnie skupia się na zmianie klimatu:

    Istnieją także niezależne organizacje, które mają luźny związek ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Bankiem Światowym, co ma zapewnić nowej organizacji prestiż, w przeciwnym razie pytalibyśmy: „Kto cię mianował moim szefem?”

    Global Preparedness Monitoring Board (GPMB) jest taką „niezależną” organizacją. GPMB została utworzona w 2018 r. na podstawie rekomendacji Panelu Wysokiego Szczebla ds. Globalnej Reakcji na Kryzysy Zdrowotne , komitetu powołanego przez Sekretarza Generalnego ONZ w 2015 r. i mającego za zadanie wzywać do utworzenia GPMB.

    Global Preparedness Monitoring Board (GPMB) to niezależny organ monitorujący i rozliczający, który zapewnia gotowość na globalne kryzysy zdrowotne . Współzwołana przez Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Zdrowia i Prezesa Banku Światowego, GPMB składa się z uznanych na całym świecie liderów i ekspertów z szerokiego zakresu sektorów, w tym zdrowia globalnego, epidemiologii weterynaryjnej, środowiska, praw człowieka, ekonomii, prawa, płci i rozwoju.

    Jego zadaniem jest zapewnienie niezależnej i kompleksowej oceny dla decydentów i świata w zakresie postępów w zwiększaniu gotowości i zdolności reagowania na wybuchy chorób i inne sytuacje kryzysowe ze skutkami dla zdrowia. Krótko mówiąc, zadaniem GPMB jest wytyczenie planu działania na rzecz bezpieczniejszego świata.

    https://www.gpmb.org/about-us#tab=tab_1

    Zarząd odpowiada również za opracowanie Ram Monitorowania , które będą stanowić jednolitą , wiarygodną i możliwą do wdrożenia mapę drogową służącą zapewnieniu gotowości na skalę globalną.

    Rozumiesz? Będziemy Twoim jedynym głosem prawdy o przygotowaniu na pandemię. Posiadamy wiedzę naukową. Będziemy monitorować Twoją zgodność. GPMB jest również podmiotem działającym za kulisami, aby doprowadzić do realizacji Traktatu WHO w sprawie pandemii itp.

    Aż trudno uwierzyć, ile jest takich organizacji typu spin-off. Oto kolejna, utworzona w 2021 r.: G20 High Level Independent Panel on Financing the Global Commons for Pandemic Preparedness and Response .

    https://pandemic-financing.org/about-us/

    Ci członkowie odeszli, chociaż teraz w GPMB nadal jest kilku graczy o dużej mocy. Bardzo się starają, aby pozostać istotnymi. Dziś wydali raport, który opublikowała WHO. W sierpniu 2024 r. próbowali przedstawić ospę małpią jako duże zagrożenie wymagające „równości”, tj. szczepionek dla Afryki, darmowych

    GPMB, inicjatywa wspierana przez Światową Organizację Zdrowia i Bank Światowy , śledzi czynniki ryzyka pandemii i nadzoruje globalną gotowość. Raport podkreśla pilną potrzebę zrozumienia globalnej podatności na zagrożenia i wzywa do radykalnego zresetowania zbiorowego podejścia do gotowości na pandemię.

    Brak zaufania między krajami i w ich obrębie, nierówność, intensywna uprawa roli i prawdopodobieństwo przenoszenia się ludzi na zwierzęta należą do kluczowych zagrożeń opisanych w raporcie. Raport identyfikuje również nowe zagrożenia poza tradycyjnymi czynnikami zdrowotnymi.

    Łączność cyfrowa umożliwiła naukowcom szybkie sekwencjonowanie i udostępnianie danych o patogenach oraz dostosowywanie reakcji jeszcze szybciej. Jednak ten cyfrowy ślad naraża systemy opieki zdrowotnej i społeczeństwa. Cyberataki, zwiększone zagrożenia dla bezpieczeństwa biologicznego i szybkie rozprzestrzenianie się dezinformacji zwiększają ryzyko pandemii.

    „Następna pandemia nie będzie czekać, aż udoskonalimy nasze systemy” — powiedziała Joy Phumaphi, współprzewodnicząca GPMB i była minister zdrowia Botswany. „Musimy teraz zainwestować w odporne i sprawiedliwe systemy podstawowej opieki zdrowotnej, aby sprostać wyzwaniom jutra”.

    Raport identyfikuje złożone i współzależne czynniki, które kształtują ryzyko pandemii. Podkreśla jednak również, że gotowość do budowania elastyczności w reakcji, proaktywnej ochrony społeczeństwa i inwestowania we wspólne wysiłki może znacznie zmniejszyć ryzyko i zwiększyć gotowość

    Uwaga dla redaktorów:

    Global Preparedness Monitoring Board (GPMB) to niezależny organ monitorujący i rozliczający, który ma zapewnić gotowość na globalne kryzysy zdrowotne. Współzwołany przez Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Zdrowia i Prezesa Banku Światowego, GPMB składa się z uznanych na całym świecie liderów i ekspertów z szerokiego zakresu sektorów, w tym zdrowia, zdrowia zwierząt, środowiska, praw człowieka, ekonomii, prawa, płci i rozwoju. Jego zadaniem jest dostarczanie decydentom politycznym i światu niezależnej i kompleksowej oceny postępów w kierunku zwiększonej gotowości i zdolności reagowania na wybuchy chorób, epidemie i pandemie. Krótko mówiąc, zadaniem GPMB jest wytyczanie planu działania na rzecz bezpieczniejszego świata

    https://merylnass.substack.com/p/international-organizations-sprout?